Pantolon nasıl ütülenir?

Pantolon nasıl ütülenir?

Haber Bültenimize Üye OlPantolonlarınızın pürüzsüz olması, ütüsünün uzun süre dayanması sizin elinizde. Pantolon ütülerken nelere dikkat etmelisiniz? Pantolon kırışıklıklarını nasıl giderebilirsiniz?

Pantolon ütüsünde iyi bir sonuç elde etmek için pantolonlarınızı parça parça ütüleyin. Pantolonunuzu iç bacak, dış bacak, bel ve cep bölümlerine ayırarak ütüleyebilirsiniz.

Cep kısmı: Pantolon ütülemeye ilk olarak ceplerden başlayabilirsiniz. Pantolon ceplerini dışarı çıkararak ütü masasına koyup, elinizle düzelttikten sonra ütüleyebilirsiniz. Ütülediğiniz cepleri tekrar pantolon içine yerleştirmeyi unutmayın.

Bel kısmı: Bel kısmı pantolonun en zor ütülenen yeridir. Pantolonun bel kısmını ütü masasının dar yerine geçirin. Daha sonra pantolonun üst bölümünü ütüleyin. Pantolonu döndürerek ütülemeye devam edin. Ütüye devam ederken pantolonun pens kısımlarının kaymamasına dikkat edin.

İç bacak kısmı: Pantolonun bacaklarını üst üste gelecek şekilde ütü masasına yerleştirin. Üst bacağı katlayarak bel kısmına doğru kıvırın. Altta kalan bacağı ütüleyin. Daha sonra katladığınız üst bacağı açın ve ütüleyin. Bu işlemi pantolonu alt kısmı üste gelecek şekilde döndürüp tekrar edin.

Dış bacak kısmı: Pantolonu iç dikişlerini bir araya gelecek şekilde birleştirin. Birleştirdiğiniz pantolon ayaklarını ütü masasına yerleştirin ve ütüleyin. Yalnız pantolonda kat oluşumunu önlemek için buhar püskürterek ütüleyin.

Pantolonunuzda parlaklık oluşumunu önlemek için ütü bezi ya da tülbent kullanmanızı öneririz.

Ütü Bilgi : 24 Şubat 2010, Çarşamba


Pantolon nasıl ütülenir?


Yorumlar için TıklayınızYorum: 2

YORUMLAR

Pantolon ütülerken nelere dikkat ediyorsunuz?


dormanci

24 Şubat 2010, Çarşamba; 17:09

Hiç sevmem yaaaaa

ütücü

17 Mart 2010, Çarşamba; 14:14

artık ütülerimizi evde yapmıyoruz, ütülerimiz hazırlanırken biz sinemaya gidiyoruz, yemeğe çıkıyoruz, uyuyoruz,kitap okuyoruz....utucuankara.com

Evhayat Üye Girişi

Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
 

Yorum eklemek için öncelikle üye girişi yapmalısınız.